ساخت و اجرای سردرب، سقف ویلا و شیروانی در دماوند

سردرب ها برای مکان های مختلفی کاربرد دارند که علاوه بر زیبایی، از درب های حیاط، ورودی ها، درب های پارکینگ و درب های کرکره برقی در مقابل آفتاب و بارندگی ها که به مرور زمان بر رنگ و کیفیت درب تاثیر منفی می گذارد، محافظت می کند. گروه آترین سازه که تیمی حرفه ای و باسابقه در زمینه ساخت و اجرای  سردرب ها، سقف ویلا و سقف شیروانی می باشد، در نظر دارد خدمات خود را بصورت ویژه ای به ساکنین دماوند ارایه دهد.

برای آشنایی با این نوع خدمات ادامه مقاله را از دست ندهید.

اجرای سردرب حیاط در دماوند

اجرای سردرب حیاط در دماوند

سر درب حیاط

اجرای سر درب ها ویژگی ها و مزیت های خوبی با خود به همراه دارند. از جمله اینکه از ریزش برف و باران وتابش مستقیم نورخورشید بر روی درب حلوگیری می کنند. باعث بروز امنیت می شوند و مهم تر از همه زیبایی خاصی به نمای خانه می بخشند. برای اینکه از زیبایی و نورگیری حیاط کاسته  نشود، از ورق پلی کربنات، ورق پلی گلاس،ورق اکریلیک و نورگیر حبابی طراحی در اجرای سردرب استفاده می شود.

سردرب ها در انواع اشکال و طراحی های مختلف بر اساس نقشه محل ارائه می گردند. زیبایی ،آب بندی صد در صد، طول عمر طولانی و هزینه مناسب ، باعث شده این سردرب ها بسبار پرکاربرد شوند.

 

نحوه اجرای سردرب

معمولا سردرب ها از سه قسمت تشکیل می شوند که به ترتیب اجرا شامل نمای دور کار و لمبه زیر کار و پوشش سقف شیبدار می باشد .

گروه آترین سازه برای  نمای دور کار از ورق روغنی با ضخامت ۰.۹ میلیمتر و بصورت جوشی استفاده می کنند و لمبه یا دامپا زیر کار را از چوب یا پی وی سی یا طلق یا آلومینیوم و گالوانیزه یا ورق روغنی تهیه کرده  که معمولا  لمبه فلزی با ضخامت ۰.۵ یا ۰.۶ روغنی استفاده می شود که بدلیل داشتن قابلیت جوشکاری استحکام بالایی دارد. قسمت سوم و آخر کار ساخت سردرب ، پوشش سقف  آن است که انواع مختلفی دارد که هم از نظر طرح و هم از نظر زیر سازی و متریال پوششی دارای تنوع زیادی است که مهمترین و پر کاربردترین آنها از نظر طرح این ها می باشد:

  1. دوشیب
  2. چهارشیب
  3. طرح چینی
  4. طرح کتابی

و از نظر جنس متریال مصرفی نیز به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  1. ورق طرح سفال
  2. ورق پرچین
  3. تایل طرح چروک
  4. مدل سنگ ریزه دار گالوالیوم
  5. سفال
  6. آردواز ۳۰×۶۰ و شینگل و آندوویلا می توان اشاره کرد که هر کدام از موارد ذکر شده در نمای نهایی ایجاد شده و متراژ کار تمام شده و قیمت کلی کار تاثیر دارند.

 

سقف ویلا

ساخت سقف ویلا باید بر اساس موقعیت مکانی و شرایط ویلا انجام شود. برای مثال سقف های شیب دار برای مناطق مرطوب و بارانی مانند شمال مناسب است. مهم ترین نکته ای که در انتخاب سقف ویلا باید در نظر گرفته شود پوشش سقف است. در حال حاضر شاهد ساخت ویلاهای زیادی در دماوند هستیم که افراد برای گذرندن تعطیلات از آن ها استفاده می کنند. ضروری است که سقف ویلا ها  با سایر ساختمان ها تفاوت داشته باشد تا بارش برف و باران سبب سنگینی سقف نشود و خساراتی بدنبال نداشته باشد. مناسب ترین سقف برای ویلاها از نظر طراحان و سازندگان، سقف های شیروانی شیب دار هستند. گروه آترین سازه با توجه به شرایط جوی و موقعیت مکانی هر منطقه بهترین و مناسب ترین سقف ها را برای ویلاهای دماوند ساخته و اجرا می کنند.

اجرای سقف ویلا در دماوند

اجرای سقف ویلا در دماوند

انواع سقف ویلا

سقف های ویلا و سقف شیروانی با متریال مختلفی ساخته می شوند که هر کدام از آن ها مزیت های خاصی دارند و برای مکان های مختلف کاربرد دارند.

 

ورق های طرح سفال

ورق های طرح سفال به چند دسته تقسیم می شوند: ورق های طرح سفال پالرمو، ورق های طرح سفال ژنوا و ورق های طرح سفال پرچین.

این ورق ها از نوع ورق گالوانیزه رنگی هستند و مقاومت فوق العاده ای در برابر پوسیدگی، خوردگی و زنگ زدگی دارند. از مزایای این نوع ورق می توان به پوشش یکپارچه، ثبات رنگ، هزینه کم، وزن سبک وزیبایی آن اشاره کرد.

آندوویلا:

آندوویلا نوعی ورق جهت پوشش سقف های شیبدار است که از مواد اولیه ی طبیعی ساخته شده و با انواع شرایط آب و هوایی سازگار است. این نوع ورق دارای مقاومت فیزیکی بسیار بالایی است.  انعطاف پذیری  یکی از مزیت های مهم آندوویلا است که از زنگ زدن، پوسیدگی و ترک خوردن آین ورق جلوگیری می کند. همچنین در مقابل مواد شیمیایی موجود در هوا هم مقاوم است. همپوشانی این ورق ها در هنگام نصب زیاد است. بنابراین دارای عمر طولانی می باشد و با محیط زیست سازگار است و نیاز به بررسی و وارسی دائمی ندارد.

آردواز:

آردواز نوعی از مصالح ساختمانی است که از سیمان، آزبست، الیاف معدنی (پنبه نسوز)، الیاف مصنوعی و مواد شیمیایی مخلوط با آب تشکیل شده است که در اثر فشار و حرارت زیاد به صورت صفحاتی در می آید. آردواز  به صورت خام در بازار به فروش می رسد. این نوع ورق قابلیت رنگ پذیری دارد و خیلی راحت می توان متناسب با سلیقه خود آن را رنگ کرد. ظاهر آردواز خام  شبیه به بتن است. گروه آترین سازه بعد از نصب آردواز برای حفاظت و همچنین زیبایی آن  از رنگ کنیتکس  برای رنگ آمیزی آن  استفاده می کنند.

آندولین:

آندولین تولید کشور فرانسه است و دارای سابقه ای 70 ساله در اروپاست که با پیشرفت تکنولوژی دائما در حال به روز رسانی است. این ورق ترکیب خالص الیاف طبیعی است که در جریان تولید طی یک روش مخصوص بیتومن به ورق ها تزریق شده و از درون رنگ می پذیرند به طوریکه در سخت ترین شرایط جوی و محیطی رنگ آن ثابت باقی می ماند. آندولین در برابر نفوذ آب فوق العاده مقاوم است و انعطاف پذیری بالایی که دارد مانع از ترک خوردگی، پوسیدگی وزنگ زدن آن می شود.

دکرا:

این نوع پوشش برای سقف های شیبدار مناسب است، چرا که سیستم پیشرفته ای دارد  که با بهره گیری از مدرن ترین فناوری ها تولید می شود.  دکرا  را با نام تایل سنگدانه ای هم می شناسند. سطح رویی هر تایل متشکل از رزین اکریلیک چسب مانند، خرده سنگ های طبیعی خودرنگ و یک لعاب شفاف اکریلیک است.

سفال طبرستان:

سفال طبرستان به شکل شیب های یک طرفه یا دوطرفه و یا به شکل دندادنه اره اجرا می شود. از انواع سفال طبرستان می توان به مدل پنبه کوهی و سیمان و همچنین سفال طبرستان آلومینیومی و فولادی اشاره کرد.

اجرای سقف ویلایی شینگل در دماوند

اجرای سقف ویلایی شینگل در دماوند

سقف ویلایی شینگل

شینگل به دو دسته ی مدرن و سنتی تقسیم می شود و بارزترین ویژگی آن وزن کم و سبک بودنش است. این نوع سقف اغلب برای ویلاهای مدرن دماوند بکار برده می شود و با استقبال خوبی نیز روبرو شده است. مواد اولیه پوشش سقف شینگل قیر پلیمری میباشد و سطح بالایی آن را از گرانول معدنی ، همچنین سایز متوسط برای عرض آن 35 سانتی متر و طول 1متر است که با یک شبکه شیشه ای مات به هم استحکام داده شده و طرح ها و رنگ های مختلفی دارد.

سقف ویلایی کلاسیک

در این نوع سقف ویلایی از ورق هایی مانند آلوزینک استفاده می شود که زیبایی خاصی دارند. مخاطب این نوع سقف، رضایت کاملی از این پوشش دارند.

 سقف ویلایی ورق رنگی

ورق رنگی ، به ورق های فلزی گالوانیزه گفته می شود که بوسیله تکنیک ها و دستگاه های خاصی در صنعت رنگ می شوند. ضخامت رنگ اضافه شده به ورق رنگی 35 میکرون می باشد. استفاده از این ورق های رنگی زیبایی چشم گیری به ویلاهای دماوند می بخشد که بسیار خیره کننده است.

 

اجرای سقف شیروانی در دماوند

سقف های شیروانی به دلیل چشم انداز زیبایی که دارند در بسیاری از مناطق کشور مورد استفاده قرار می گیرند. این سقف ها در کنار زیبایی، مزیت های دیگری از جمله ماندگاری، مقاومت بالا در شرایط جغرافیایی مختلف، استحکام بالا در برابر نفوذ آب را دارا می باشند. سقف های شیروانی که توسط گروه آترین سازه برای ساکنین دماوند اجرا می شوند، مقاومت بالایی در برابر حوادثی مثل آتش سوزی و زلزله دارند و در زمستان هنگام بارش برف نیازی به برف روبی ندارند.

سقف های شیروانی و شیبدار  علاوه بر ویلاها برای پوشش سقف های سالن های ورزشی، سوله ها، پمپ های بنزین، انبارها، منازل مسکونی و خیلی از سطوح شیب دار دیگر از سقف های شیب دار استفاده می شود چرا که در سقف های شیروانی از ورق های گالوانیزه رنگی خاصی استفاده می شود که  برای هر پوششی از سقف مناسب می باشند و  هیچ محدویتی برای نصب بر روی دیوار، نمای ساختمانی و سایر مکان ها ندارد.

سقف های شیروانی بیشتر مناسب جغرافیای نیمه سرد، نیمه کوهستانی و پر بارش است و باید حتما سقف شیروانی مقاومت لازم را در برابر بارش و نفوذ آب داشته باشد. در مناطق پر بارش و کوهستانی مانند دماوند سقف های شیروانی با مصالح ورق های گالوانیزه می توانند یکی از بهترین انتخاب ها برای مقاومت در برابر بارش شدید باشند.

سقف شیروانی استاندارد باید بتواند با بیشترین میزان بارش و وزش باد سنجیده شود و مورد آزمون قرار گیرد زیرا رعایت نکردن استانداردها در مصالح مورد استفاده و یا در هنگام اجرا هزینه های سنگین مرمت و بازسازی را به دنبال خواهد داشت.

ساخت و اجرای سقف شیروانی دماوند

ساخت و اجرای سقف شیروانی در دماوند

گروه آترین سازه که سازنده انواع سقف های شیروانی، شیبدار، سقف ویلایی و سر درب می باشد، کار اجرا و نصب این نوع سقف ها را نیز به عهده می گیرد.

ساکنین دماوند می توانند با تماس با گروه آترین سازه از مشاوره و انواع خدمات گسترده این شرکت بهره مند شوند.

 

برخی از نمونه کارهای انجام شده توسط گروه آترین سازه

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید: